Damska torebka dla szympansa i wanienka dziecięca dla niedźwiedzia. Warszawski Ogród Zoologiczny ogłosił zbiórkę prezentów dla zwierząt

Nikt nie lubi się nudzić. Zwierzęta również, dlatego zachęcamy Was do włączenia się w zbiórkę zabawek dla zwierząt z warszawskiego ZOO. Nadchodzące Święta to doskonała okazja, by obdarowywać innych. Sprawdźcie, na jakie upominki czekają niedźwiedzie polarne oraz szympansy i goryle. Nie pozwólmy im się nudzić.

Świąteczna zbiórka organizowana przez Warszawski Ogród Zoologiczny ma na celu doposażenie wybiegów, by dostarczyć zwierzętom niezbędnych bodźców dla dobrej formy fizycznej i psychicznej. Zwierzęta żyjące w środowisku naturalnym mają dużo mniej czasu na nudę niż mieszkańcy ZOO. Muszą szukać pożywienia i wody, odkrywać miejsca do schronienia się. Zwierzęta, które możemy podziwiać w ogrodach zoologicznych nie muszą dbać o to wszystko, stąd też konieczne jest bodźcowanie ich, by zachowały swoje zdrowie psychiczno-fizyczne w dobrej kondycji.

Jeśli macie ochotę wesprzeć podopiecznych warszawskiego ogrodu, możecie to zrobić bez wydawania pieniędzy. Wystarczy, że podczas świątecznych porządków znajdziecie przedmioty, które nie są zniszczone, są zadbane i czyste, a Wam już niepotrzebne. Ze zwierzętami jest trochę jak z małymi dziećmi. Jedni i drudzy nie potrzebują drogich, skomplikowanych zabawek, by przez dłuższy czas skupić się na pasjonującym zajęciu, jakim może być np. wydobywanie przysmaków z plastikowych pojemników lub turlanie się w kocu.

Sprawdźcie, jakie przedmioty możecie podarować zwierzętom.

Prezenty dla niedźwiedzi polarnych:

– wiadra plastikowe różnych wielkości; im większe, tym lepsze 

– duże butelki/baniaki po wodzie (min. 5 litrowe)

– wytrzymałe piłki

– kosze wiklinowe (różnej wielkości)

– wanienki dziecięce

– miednice plastikowe.

Prezenty dla goryli i szympansów:

– torebki damskie 

– kosze plastikowe

– kosze wiklinowe 

– piłki twarde i miękkie

– garnuszki plastikowe

– sprzęt do sprzątania (szczotka + szufelka)

– podnóżki dziecięce

–  ładne rękawiczki ogrodowe

– szmatki z mikrofibry albo puchate do mopów

–  kawałki rur PCV (średnica min. 5 cm).

Pracownicy ZOO zwracają uwagę na to, że podarunki muszą być czyste i nie mogą być po substancjach szkodliwych – trujących, żrących.

Niektóre z tych przedmiotów zostaną użyte wprost jako zabawki, inne posłużą do stworzenia konstrukcji, po których można chodzić i ukrywać tam jedzenie.

Zbiórka prezentów odbywa się codziennie, w godzinach 9.00 – 15.30/16.00. Akcja trwa od 13 grudnia i potrwa do 23 grudnia br. Podarunki należy przekazywać pracownikom ochrony przy dwóch bramach Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.

JK

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

Powiadom o
avatar