Damska torebka dla szympansa i wanienka dziecięca dla niedźwiedzia. Warszawski Ogród Zoologiczny ogłosił zbiórkę prezentów dla zwierząt

Nikt nie lubi się nudzić. Zwierzęta również, dlatego zachęcamy Was do włączenia się w zbiórkę zabawek dla zwierząt z warszawskiego ZOO. Nadchodzące Święta to doskonała okazja, by obdarowywać innych. Sprawdźcie, na jakie upominki czekają niedźwiedzie polarne oraz szympansy i goryle. Nie pozwólmy im się nudzić.

Świąteczna zbiórka organizowana przez Warszawski Ogród Zoologiczny ma na celu doposażenie wybiegów, by dostarczyć zwierzętom niezbędnych bodźców dla dobrej formy fizycznej i psychicznej. Zwierzęta żyjące w środowisku naturalnym mają dużo mniej czasu na nudę niż mieszkańcy ZOO. Muszą szukać pożywienia i wody, odkrywać miejsca do schronienia się. Zwierzęta, które możemy podziwiać w ogrodach zoologicznych nie muszą dbać o to wszystko, stąd też konieczne jest bodźcowanie ich, by zachowały swoje zdrowie psychiczno-fizyczne w dobrej kondycji.

Jeśli macie ochotę wesprzeć podopiecznych warszawskiego ogrodu, możecie to zrobić bez wydawania pieniędzy. Wystarczy, że podczas świątecznych porządków znajdziecie przedmioty, które nie są zniszczone, są zadbane i czyste, a Wam już niepotrzebne. Ze zwierzętami jest trochę jak z małymi dziećmi. Jedni i drudzy nie potrzebują drogich, skomplikowanych zabawek, by przez dłuższy czas skupić się na pasjonującym zajęciu, jakim może być np. wydobywanie przysmaków z plastikowych pojemników lub turlanie się w kocu.

Sprawdźcie, jakie przedmioty możecie podarować zwierzętom.

Prezenty dla niedźwiedzi polarnych:

– wiadra plastikowe różnych wielkości; im większe, tym lepsze 

– duże butelki/baniaki po wodzie (min. 5 litrowe)

– wytrzymałe piłki

– kosze wiklinowe (różnej wielkości)

– wanienki dziecięce

– miednice plastikowe.

Prezenty dla goryli i szympansów:

– torebki damskie 

– kosze plastikowe

– kosze wiklinowe 

– piłki twarde i miękkie

– garnuszki plastikowe

– sprzęt do sprzątania (szczotka + szufelka)

– podnóżki dziecięce

–  ładne rękawiczki ogrodowe

– szmatki z mikrofibry albo puchate do mopów

–  kawałki rur PCV (średnica min. 5 cm).

Pracownicy ZOO zwracają uwagę na to, że podarunki muszą być czyste i nie mogą być po substancjach szkodliwych – trujących, żrących.

Niektóre z tych przedmiotów zostaną użyte wprost jako zabawki, inne posłużą do stworzenia konstrukcji, po których można chodzić i ukrywać tam jedzenie.

Zbiórka prezentów odbywa się codziennie, w godzinach 9.00 – 15.30/16.00. Akcja trwa od 13 grudnia i potrwa do 23 grudnia br. Podarunki należy przekazywać pracownikom ochrony przy dwóch bramach Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.

JK

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *