TworzyMy we wtorki. Centrum Kreatywności Targowa zaprasza na cykl wykładów

„Każdy z nas ma przed sobą ocean możliwości. Problem polega na tym, że większość z ludzi przychodzi do tego oceanu z łyżeczką od herbaty” – słowa amerykańskiego przedsiębiorcy Jima Rohna mają uzmysłowić, jaki potencjał drzemie we wszystkim wokół nas, wystarczy wziąć odpowiednie narzędzie, by zrealizować swój cel. Zatem do dzieła. W Centrum Kreatywności Targowa przekonacie się, że wszystko jest możliwe. TworzyMy we wtorki – z nami dowiesz się więcej.

Z przyjemnością zapraszamy Was w imieniu organizatorów – Centrum Kreatywności Targowa, m.st. Warszawy oraz agencji Windmill na cykl bezpłatnych spotkań i warsztatów, których tematem będzie tym razem natura kreacji i kreatywności.

Najbliższy wykład poświęcony kreatywności odbędzie się już 21 listopada (wtorek) w Centrum Kreatywności Targowa przy ul. Targowej 56. Jeśli macie ochotę zainspirować się, pobudzić do działania, złapać odpowiednią perspektywę, to przyjdźcie na spotkanie z artystą – Edgarem Bąkiem, który opowie o tworzeniu wizerunku marki.

A może interesuje Was biznesowe podejście do kreacji i kreatywności? Zapraszamy zatem w imieniu prelegentki Bogny Świątkowskiej do zastanowienia się nad tym, po co trzeci sektor jest potrzebny drugiemu.

Potrzebujecie połączyć wirtualną rzeczywistość z kampanią społeczną? – zapraszamy na spotkanie z Janem Szczycińskim z World of VR oraz Renatą Werpachowską z Fundacji Synapsis. Jak sami widzicie, tematów nie brakuje.

Niezwykłe wykłady i warsztaty odbywać się będą w listopadzie i grudniu. Będziecie zatem mieli okazję na spotkania z liderami zmiany społecznej, wizjonerami biznesu czy specjalistami z różnych dziedzin, którzy gotowi są podzielić swoją wiedzą , doświadczeniem i umiejętnościami.

Wizerunek, innowacje w kulturze, kampanie społeczne, wykorzystanie Internetu, inwestowanie w sztukę, reportaże interaktywne, sztuczna inteligencja czy kształcenie designerów – tematy zaproponowane przez organizatorów umożliwią wszechstronne spojrzenie na kreację i kreatywność.

Poniżej przedstawiamy informacje o prelegentach oraz szczegółowy harmonogram spotkań, które odbędą się 21 listopada w Centrum Kreatywności Targowa:

10:00 – 12:00 – tworzyMY kampanię społeczną z wirtualną rzeczywistością

Jak wykorzystać nowe technologie i wirtualną rzeczywistość do komunikacji społecznej z otoczeniem?

Jan Szczyciński, World of VR; Renata Werpachowska, Fundacja SYNAPSIS

12:30 – 14:30 – tworzyMY wizerunek marki

Rola komunikacji wizualnej w nowych mediach. Bez dobrej identyfikacji wizualnej marka nie istnieje.

Edgar Bąk – jeden z czołowych polskich projektantów graficznych i specjalistów od systemów komunikacji wizualnej. Autor projektów dla m.in. Biblioteki Narodowej, Muzeum Narodowego, Instytutu Adama Mickiewicza, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Prowadzenie: Iwo Zmyślony, filozof i teoretyk sztuki, metodolog procesów projektowych, konsultant design thinking. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, Viamoda School of Fashion oraz School of Form w Poznaniu. Publikował m.in. w „Dwutygodniku”, „Obiegu” i „Kulturze Liberalnej”. Współpracuje z „Tygodnikiem Kulturalnym” TVP Kultura.

15:00 – 17:00 – tworzyMY wolne zawody

Jak instytucje kultury wspierają innowacje? Po co trzeci sektor drugiemu sektorowi?

Bogna Świątkowska, Fundacja Bęc Zmiana.

Prowadzenie: Iwo Zmyślony

Bogna Świątkowska – działaczka społeczno-kulturalna, fundatorka i prezeska zarządu Fundacji Bęc Zmiana, kuratorka kilkudziesięciu interdyscyplinarnych projektów związanych ze sztuką, przestrzenią publiczną, architekturą i designem. Redaktorka naczelna czasopisma „Notes na 6 tygodni”, autorka licznych tekstów, wywiadów, programów radiowych i telewizyjnych poświęconych kulturze popularnej. Członkini Zespołu ds. Polityk Lokalnych przy Narodowym Centrum Kultury oraz Rady Architektury i Przestrzeni Publicznej Warszawy.

Serdecznie zachęcamy do udziału w spotkaniach, które są bezpłatne! Jedynym warunkiem uczestnictwa jest Wasza rejestracja, konieczna ze względu na ograniczoną liczbę miejsc.

JK

 

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o