Dobre wyniki rezerw i młodziczek MUKS Praga Warszawa

MUKS Praga

Po pięciu spotkaniach w lidze, rezerwy MUKS Praga Warszawa grające na co dzień w 4 lidze kobiecej grupy mazowieckiej zajmują drugą pozycję, tuż za kolejną warszawską drużyną Zły Warszawa. W ostatnim meczu pokonały LKS Ostrówek 12:0. Nie inaczej poszło młodziczkom z Pragi.

Mecz MUKS PRAGA z LUKS CZWÓRKA RADOM rozpoczął rundę rewanżową w Ekstralidze Młodziczek. W pierwszym meczu drużyna z Pragi przegrała 2:4 i ten mecz był okazją do rewanżu. Młoda drużyna MUKS PRAGA rozpoczęła mecz w podobnym składzie, ale w zupełnie innym stylu niż w Radomiu. Od pierwszych minut na bramkę drużyny z Radomia sunęły atak za atakiem i tylko kiepska skuteczność pozwoliła do przerwy prowadzić 2:0. Druga połowa to kolejne ataki i poprawa skuteczności, dzięki czemu wpadły kolejne bramki.

W drużynie MUKS PRAGA widać pomysł na grę. Piłka rozgrywana jest od obrony, poprzez pomoc i skrzydła do linii ataku, dzięki czemu okazje strzeleckie mają KINGA PUCHALSKA i JULIA ZAKRZEWSKA. Dużo akcji rozgrywanych skrzydłami kończy się groźnymi dośrodkowaniami POLI WALECZEK i AMELII MODZELAN. Tył zabezpieczony jest przez NATALIĘ MATUSZEWSKĄ i JULIĘ MALISZEWSKA, a spokój w bramce daje JULIA MALCZYK. Po meczu licznie zgromadzona publiczność gromkimi bramkami podziękowała za dobry mecz.

MUKS PRAGA WARSZAWA – LUKS CZWÓRKA RADOM 6:1 (2:0)

Skład : Malczyk – Niedziałkowska, Maliszewska, Kamińska– Matuszewska, Puchalska, Modzelan, Waleczek – Sołowej ; Zakrzewska , Paczek, Dąbrowska, Stojak, Rowińska