III Dzień Różnorodności – Dzień dobry w Warszawie

Szykuje się nam wyjątkowy weekend w Warszawie. III Dzień Różnorodności to dwudniowa impreza dla dzieci, seniorów, kobiet oraz wszystkich, których dotykają różnice kulturowe i społeczne. Bądźcie z nami, żeby uczestniczyć w ciekawych prelekcjach, warsztatach oraz koncertach.

Już w najbliższą sobotę 14 października rozpocznie się III Dzień Różnorodności – wyjątkowe wydarzenie na kulturalnej mapie stolicy. Spotykamy się o godzinie 10.00 w Centrum Wielokulturowym przy ul. Jagiellońskiej 54, by wysłuchać prelekcji, działać, rozmawiać i wspaniale spędzać czas, poświęcony różnorodności kulturowej i społecznej, problematyce uchodźstwa, niepełnosprawności, różnorodności pokoleniowej i płciowej.

W ciągu dwóch dni, dowiemy się, jak reagować na przemoc, obejrzymy film, zapoznamy się z programem organizacji działających na rzecz różnorodności, będziemy uczestnikami happeningu, zaśpiewamy piosenki, skosztujemy potraw ze świata, zrobimy biżuterię, pomalujemy wodę, zatańczymy. A to nie wszystkie atrakcje, jakie organizatorzy przygotowali dla swoich gości.

Inicjatorzy wydarzenia ruszają ze swoim projektem już jutro. Po Warszawie będzie jeździł Tramwaj Różnorodności, w którym będzie można spotkać organizatorów wydarzenia i posłuchać muzyki na żywo.

III Dzień Różnorodności to doskonała okazja, by przyjrzeć się różnorodności z bliska, z bezpiecznej odległości, jednak poprzez aktywny udział. Jeśli macie ochotę być w tym dniu z nami, zapraszamy Was do Centrum Wielokulturowego na Pradze. Projekt zakończy się w niedzielę, 15 października.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie na stronie organizatora.

JK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *