Bezpieczna Praga Północ jest Kobietą

W czasach, w których ciało jest towarem a przemoc narzędziem nacisku grupą bardzo narażoną na nadużycia są kobiety. To właśnie z myślą o nich rusza szkolenie z zakresu samoobrony oraz komunikowania się z osobą stosującą presję lub inny rodzaj przemocy. „Bezpieczna Praga Północ jest Kobietą” to cykl spotkań, które odbywać się będą w VII Ogrodzie Jordanowskim.

To właśnie przy ul. Namysłowskiej 21 zrealizowany zostanie projekt dedykowany kobietom, które chciałyby poczuć się bezpiecznie. Szkolenia podzielone zostały na moduły. W pierwszym uczestniczki wezmą udział w zajęciach z dziedziny samoobrony. Zajęcia mają za zadanie nauczenie Pań podstawowych technik oraz wypracowania zachowań z zakresu obrony fizycznej przed osobą agresywną. Zajęcia odbywać się będą we wtorki.

W drugim module organizatorzy zapraszają na warsztaty z kompetencji komunikacyjnych. Będzie to doskonała okazja, by poznać narzędzia komunikacji z osobą stosującą nacisk i presję emocjonalną. Uczestniczki będą mogły nauczyć się, jak komunikować się z osobą, której zachowanie wskazuje na możliwość przejścia od agresji psychicznej do fizycznej. Ostatnim elementem warsztatów będzie nauka podstawowych technik radzenia sobie ze stresem.

Proponowane szkolenia skonstruowane zostało w taki sposób, aby pracować nad kompleksowymi kompetencjami uczestniczek. Prowadzący chcą zwiększyć szansę kobiet biorących udział w zajęciach na uniknięcie sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa fizycznego.

Zajęcia ruszają 5 września i odbywać się będą w VII Ogrodzie Jordanowskim mieszczącym się przy ul. Namysłowskiej 21. Poniżej przedstawiamy harmonogram szkoleń.

5 września – godz. 18.00

9 września – godz. 10.00

12 września – godz. 18.00

19 września – godz. 18.00

23 września – godz. 10.00

26 września – godz. 18.00

30 września – godz. 10.00

Projekt jest finansowany przez Urząd Dzielnicy Praga-Północ i promowany przez Burmistrza Pragi-Północ Pana Wojciecha Zabłockiego. Pamiętajcie – liczba miejsc jest ograniczona, na zajęcia przyjmowane są zgłoszenia: zapisy@gromcombatgirls.pl.

Serdecznie zachęcamy do uczestnictwa.

Joanna Karczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *