Akademia Aktywnych Prażan bierze się za rewitalizację dzielnicy

Projekt Akademii Aktywnych Prażan to ciekawa inicjatywa dla wszystkich zainteresowanych zmianami na warszawskiej Pradze. W Muzeum Warszawskiej Pragi możecie wziąć udział w cyklu wykładów oraz warsztatów poświęconych rewitalizacji naszej dzielnicy.

Interesujesz się zmianami w najbliższym otoczeniu? Jesteś mieszkańcem Pragi, a może po prostu chciałbyś mieć wpływ na rewitalizację naszej dzielnicy? Organizatorzy Akademii Aktywnych Prażan pragną podzielić się z Wami wiedzą z zakresu rewitalizacji. Podczas udziału w otwartych wykładach edukacyjnych macie okazję spojrzeć na postępującą rewitalizację bardziej świadomie, zrozumieć proces rewitalizacji, czyli ocenić i wspólnie o nim decydować.

Wykłady odbędą się we wtorek, 27 czerwca w Muzeum Warszawskiej Pragi, mieszczącym się przy ul. Targowej 50/52. Rozpoczęcie programu akademii zaplanowane zostało na godzinę 16.00.

W części wykładowej wprowadzenia dokona Wojciech Zabłocki, burmistrz dzielnicy Praga-Północ. Następnie zapraszamy na cztery wykłady. Pierwszy zatytułowany „Co to jest rewitalizacja?” poprowadzi dr Anna Gola z pracowni Zabytki.doc w Fundacji Hereditas.

Drugi poświęcony zostanie – „Rewitalizacji zabytków Starej i Nowej Pragi”, a podczas wykładu swoją wiedzą podzieli się z przybyłymi Michał Krasucki, Stołeczny Konserwator Zabytków.

Trzeci wykład pt. „Przestrzeń publiczna w rewitalizacji” poprowadzi Jacek Grunt-Mejer, pełnomocnik ds. rewitalizacji w Warszawie. Czwarty, ostatni wykład poświęcony zostanie fasadom praskich kamienic („Fasady praskich kamienic – dawniej i dziś”). Prelegentem będzie Adam Lisiecki z Muzeum Warszawskiej Pragi.

Po części wykładowej zaplanowano dyskusję z udziałem słuchaczy, do której serdecznie Was namawiamy.

Drugą część Akademii stanowią warsztaty terenowe, przeprowadzone zostaną w dwóch terminach.

29.06 (czwartek), godz. 16.30-20.30

1.07 (sobota), godz. 11.00-15.00

Oba spotkania poprowadzi dr Anna Gola.

Finalizacja projektu Akademii Aktywnych Prażan to stworzenie filmu dokumentalnego oraz folderu z wypowiedziami prażan na temat ich wizji rewitalizacji Pragi.

Jeśli jesteście zainteresowani udziałem w projekcie poświęconym naszej dzielnicy, zgłoście chęć udziału telefonicznie: 22 891 01 62 lub mailowo: fundacja@fundacja-hereditas.pl.

Joanna Karczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *