Trwa remont Namysłowskiej. Już nie będzie powodzi na chodnikach?

Rozpoczęły się prace remontowe na ulicy Namysłowskiej. Aktualny brak nawierzchni chodnika to dopiero początek gruntownego remontu.

Rozpoczęty remont dotyczy odcinka Namysłowskiej od ul. Starzyńskiego do ul. Ratuszowej. W pierwszym etapie zerwano wierzchnią warstwę chodnika. Jak zapowiada Zarząd Dróg Miejskich: „(…) w ramach robót sfrezowana zostanie warstwa bitumiczna nawierzchni jezdni, rozbierzemy stare i zniszczone krawężniki oraz opaskę drogi, usuniemy stare płyty z chodników, zjazdów i przystanków autobusowych.”

Dzięki pracom droga zyska trwała podbudowę z kruszywa oraz nowe płyty chodnikowe. Oprócz nowych krawężników, wymienionej  m.in. nawierzchni wysepek oraz montażowi płyt ostrzegawczych dla niepełnosprawnych, remont przejdzie infrastruktura ściekowa. Ulica zyska również zupełnie nowe oświetlenie. Zamontowanych zostanie 40 słupów i 66 opraw.

Wszystkie prace mają się zakończyć do 30 sierpnia. Przeprowadzenie gruntownego remontu ulicy i wykorzystanie wysokiej jakości materiałów to zmiany mające poprawić komfort pieszych na dłużej.

Joanna Karczmarczyk

Dodaj komentarz

2 komentarzy do "Trwa remont Namysłowskiej. Już nie będzie powodzi na chodnikach?"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Gość

Tak naprawdę, to remont jezdni zaczął się 31.08. Uwaga ! Namysłowska została zamknięta dla ruchu do 09.09.

Piotr
Gość

Remont się skończył, ale warto zobaczyć z jakim skutkiem. Chodnik na 1/3 Namysłowskiej rozkopany i zostawiony bez nowej nawierzchni.
Pomiędzy ulicą Szymanowskiego a Ratuszową pozostały stare płytki chodnikowe z częściową dewastacją.
Wykopy w tej części Namysłowskiej związane były z położeniem nowej instalacji energetycznej do zasilania nowych latarni.
Mało tego zakres dewastacji sięga daleko w głąb ulicy Brechta, gdzie zostało wykonane przyłącze do transformatora zlokalizowanego na szczycie budynku przy ulicy Brechta 17.
Wykonawca rozkopał, kilka lat temu położoną, kostkę betonową i zasypał wykopy ziemią.
Kto i kiedy naprawi szkody na Brechta oraz wymieni płyty chodnikowe po stronie zachodniej pomiędzy Szymanowskiego a Ratuszową?