Mała Warszawa – wielka rzecz na kulturalnej mapie stolicy

Każdy z nas pamięta Fabrykę Trzciny zlokalizowaną przy Otwockiej 14. Centrum Artystyczne otwarte w 2003 roku dzięki Wojciechowi Trzcińskiemu cieszyło się dużą popularnością na terenie Szmulowizny. Fabryka zakończyła działalność w zeszłym roku, ale już ma godnego następcę.

Wśród poprzemysłowych zabudowań powstanie artystyczne zagłębie nazwane Mała Warszawa. Już teraz, dzięki relacji ze strony http://www.twoja-praga.pl wiemy, że na terenie obiektu trwa remont. Do tej pory wykonana została podłoga oraz zamontowane okna. Wszystko po to, by zaadoptować wnętrza pod planowane koncerty, spektakle oraz inne artystyczne przedsięwzięcia.

Pomimo wprowadzonych zmian, właściciel zachował klimat dawnej fabryki. Oko nadal cieszyć będą toalety kolejowe oraz restauracja na podwórzu. Zachowany został również parking na ok. 100 aut. W jednej z sal, która niegdyś wyróżniała się kilkoma tysiącami butelek, zrezygnowano z tejże instalacji na rzecz podniesienia jakości dźwięku. To specjalny ukłon w stronę wielbicieli muzyki.

Zgodnie z zapowiedziami Mała Warszawa ruszy za kilka tygodni, planowany termin otwarcia to 31 maja br. Trzymamy kciuki za powiew świeżości, jaki może wnieść Mała Warszawa w kulturalno-artystyczną część Pragi.

Joanna Karczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *