Nowe wejście do Zoo. Czy będą mniejsze kolejki?

Warszawskie zoo otwiera się od ulicy Jagiellońskiej. Przedsiębiorcy, biorący udział w przetargu, mają czas do 4 maja na składanie swoich ofert.

Nowa inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 90 dni po podpisaniu umowy. Projekt zakłada usytuowanie wejścia do ogrodu blisko przystanków autobusowych oraz tramwajowych od strony ul. Jagiellońskiej na wys. pl. Hallera.

Nowoczesny budynek kasowy wyposażony będzie w obrotowe bramki oraz przejście dla osób niepełnosprawnych. Wprowadzony zostanie system kontroli dostępu, w którym bramki wejściowe otwierane będą za pomocą czytnika biletów.

Bryła budynku nawiązywać będzie do istniejących na terenie zoo drewnianych pawilonów. Całość ma być klimatyzowana, wyposażona w pomieszczenia socjalne i sanitarne.

Usytuowanie wejścia do ogrodu w pobliżu pl. Hallera może niepokoić, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w tamtej okolicy. Urzędnicy zakładają jednak, że wspomniany plac nie zamieni się w parking, a odwiedzający zoo będą do niego docierać komunikacją miejską.

Miejmy nadzieję, że wraz z otwarciem nowego wejścia zmniejszy się czas oczekiwania w kolejkach po bilety do ogrodu zoologicznego.

Więcej informacji o przetargu znajdziecie na stronie Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta.

Joanna Karczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *