Hałas Prażanom niestraszny?

Ruszyły prace na praskim odcinku Trasy Świętokrzyskiej. Pojawił się jednak problem.

Projekt Trasy Świętokrzyskiej to dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdą stronę oraz chodniki i droga rowerowa. Od początku w projekcie zaplanowane było również stawianie ekranów akustycznych. Okazuje się, że to właśnie one budzą wątpliwości mieszkańców.

Tuż przed świętami na facebookowym profilu Praskiego Stowarzyszenia Mieszkańców Michałów pojawił się wpis, który określił rodzaj obaw mieszkańców. Członkowie stowarzyszenia negatywnie oceniają budowę wysokich ekranów w środku miasta. Pytanie o projekt zadają nawet zastępcy dyrektora Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Wojciechowi Wagnerowi. „Czy to było uzgadniane? Terenochłonność inwestycji (pasy przypominają lotnisko), a także skrzyżowanie z ul. Objazdową – w projekcie miały być chodniki z każdej strony, tymczasem wydaje się, że od strony Drucianki chodnika nie będzie? Słabo to na razie wygląda…” – oceniają.

Komentujący inwestycję internauci również nie pochwalają stawiania ekranów akustycznych w środku miasta. Zdaje się, że Prażanie są w stanie zrezygnować z ochrony przed hałasem na rzecz nieprzysłoniętego widoku. A może istnieje inne rozwiązanie? Zachęcamy do dyskusji.

Joanna Karczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *