Uwaga na kieszonkowców

Funkcjonariusze policji zatrzymali 30-latka podejrzanego o kradzież. Właścicielka odzyskała skradziony telefon, który z rąk kieszonkowca trafił do lombardu.

Dołączamy się do apelu północno-praskich policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Należy zachować wszelkie środki ostrożności podczas podróży komunikacją miejską, by uniknąć tego, co spotkało 28-letnią kobietę.

Według informacji na stronie: http://pragapn.policja.waw.pl/ kobieta zgłosiła się do komendy przy Jagiellońskiej i powiadomiła o kradzieży, do której dojść miało w autobusie. Z torebki pokrzywdzonej skradziony został telefon komórkowy o wartości 650 złotych.

Szybka interwencja funkcjonariuszy pozwoliła zabezpieczyć skradziony telefon w jednym z praskich lombardów. A co ważniejsze — zatrzymać złodzieja. Trzydziestoletni Piotr K. przyznał się do stawianych mu zarzutów. Mężczyzna poddał się karze 12 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem kontrolowanej nieodpłatnej pracy na cel wyznaczony przez sąd, w wymiarze 40 godzin miesięcznie.

Joanna Karczmarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *