Kulturalny weekend

Specjalnie dla Was zrobiliśmy przegląd najciekawszych wydarzeń weekendowych. Na warszawskiej Pradze i w jej okolicy czekać Was będzie m.in. bieg na 5 km, wesoły spacer po Nowym Mieście oraz warsztaty dla niegrzecznych dziewczynek. Na większość wydarzeń wstęp wolny!

Sobotę 18 marca rozpocznij od biegu. Parkrun , czyli cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km organizowane są w każdą sobotę o godzinie 9:00. Na Pradze biegi odbędą się w Parku Skaryszewskim, na Bródnie biegać będziemy w Parku Bródnowskim. Pozostałe lokalizacje znajdziecie w linku poniżej. Zarejestruj się na stronie http://www.parkrun.pl/ i biegnij!

A może sobotę chcesz przeznaczyć na warsztaty planowania nowych funkcji obiektów, jakimi są kamienice przy Targowej 80 oraz Inżynierskiej 3. Dzięki pomysłom osób zainteresowanych wspólną miejską przestrzenią, około 3000 m2 ma szansę powrócić do życia. Na warsztaty obowiązują zapisy na adres: targowa80.konsultacje@gmail.com lub numer telefonu 574 660 180. Startujemy w sobotę przy Inżynierskiej 3 o godz. 10:00.

Sobotnie popołudnie możecie również spędzić całkiem przyjemnie podczas wystawy fotografii zatytułowanej ‘’Zwierzaki’’ oraz w czasie spotkania z dr Andrzejem Kruszewiczem. Zapraszamy o godz. 17:00 na Kijowską 3.

W niedzielę 19 marca zapraszamy do Śródmieścia wszystkie niegrzeczne dziewczynki, które chciałyby dowiedzieć się, jak dostać to, co chcą. Podczas warsztatów przygotowanych w oparciu o światowy bestseller dr Lois P. Frankel, będzie można przekonać się o ogromnym potencjale tkwiącym w każdej kobiecie. Spotkanie odbędzie się o godz. 10:30 w Warsztacie Warszawskim przy Placu Konstytucji 4. Zapisy i szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdRJCJXltJGQls78zqn7Cyd4fnVAqmRVjogPzKCtRvPhBFjaQ/viewform?c=0&w=1.

Leniwa niedziela może być również dniem spacerów. Spacer z przewodnikiem Aleksandrem Łamkiem rozpocznie się o godz. 12:00 przed kościołem Paulinów pod wezwaniem Św. Ducha na ul. Nowomiejskiej 23 (obok Barbakanu). Podczas spaceru po Nowym Świecie dowiecie się m.in. skąd warszawiacy kradli tajne wojskowe akta na opał i gdzie na Nowym Mieście można zwiedzać podziemia i to aż na 3 poziomach?

Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadną Wam do gustu i każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Joanna Karczmarczyk.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *