Z buta przez Warszawę

Która dzielnica Warszawy nazywana była Dzikim Zachodem? Kim były ‘’kasztelanki’’ Jezierskiego? Jak w Warszawie stanisławowskiej radzono sobie z higieną? Z czego słynęła grochowska ‘’Osiedlanka’’? To tylko niektóre pytania, na które poznasz odpowiedzi podczas wyjątkowych spacerów po stolicy.

Warszawa jest modna. Modne są w niej kluby, puby, ogromną popularnością cieszy się miejska plaża w sezonie wiosenno-letnim. Warszawiacy bywają w alternatywnych galeriach na Pradze, turyści coraz odważniej wyruszają ze Starego Miasta w mniej znane rejony stolicy. Warszawa jest ciekawa: ma zakątki powszechnie odwiedzane, z bogatą historią jak Łazienki Królewskie czy Ogród Saski. Warszawa bywa okryta legendą, może straszyć Trójkątem Bermudzkim na Pradze, może zachwycać życiem nocnym na Chmielnej. Wszyscy są zgodni co do jednego: zrozumienie folkloru miasta, poznanie nieprezentowanego w komercyjnych przewodnikach oblicza danego miejsca, staje się możliwe, dzięki wejściu w jego tkankę. Jak to zrobić? Jak poznać klimat miasta i jego historię bez wielogodzinnego przesiadywania w bibliotekach?

Zamiast kreślenia wycieczek palcem po mapie, zapraszamy Was do odkrycia stolicy w wyjątkowo sympatyczny sposób. Butem po Wawie (http://www.butempowawie.pl/) to projekt licencjonowanego przewodnika, Rafała Dąbrowieckiego, który zaprasza wszystkich entuzjastów historii Warszawy na wyprawę po nieznanych i znanych zakątkach miasta. Jego spacery cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród osób chcących poznać miasto, ale również wśród tych, którzy żyją tu wiele lat, a mimo to, pragną odkryć urok stolicy na nowo.

Najbliższy spacer dotyczyć będzie Pałacu Kultury i Nauki i odbędzie się już w najbliższą sobotę 4 marca o godzinie 14.30. Spotkanie startuje przed głównym wejściem do PKiN od strony ul. Marszałkowskiej.

Dnia 5 marca możecie wyruszyć na wyprawę śladami legendarnych knajp na Pradze. Startujecie o godzinie 13.00. Zbiórka przed wejściem na teren bazaru Różyckiego od strony ul. Targowej.

A dla tych, którzy lubią wszystko planować z dużym wyprzedzeniem, Rafał Dąbrowiecki przygotował spacer 11 marca o godzinie 14.30. Spotkanie wystartuje sprzed wejścia na teren Parku Skaryszewskiego od ul. Targowej i dotyczyć będzie popularnego Skaryszaka właśnie.

Zachęcamy do spacerów.

Joanna Karczmarczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *