Tarchomińska 12 nadal zimna

Na termometrach -10˚C, a w niektórych domach nadal brak centralnego ogrzewania. Ulica Bródnowska 14, Kawęczyńska 20, Tarchomińska 12, Wileńska 25, Ząbkowska 50 to tylko niektóre adresy budynków na Pradze Północ objętych programem ‘’Ciepło sieciowe w budynkach komunalnych’’.

W mieszkaniach likwidowane są stare źródła ciepła, mieszkańcy otrzymują nowe grzejniki. Powstają kotłownie, a całe budynki doposażone zostają w instalacje centralnego ogrzewania i centralnej ciepłej wody. Brzmi to wspaniale, bo rozbudowa sieci miejskiej i podłączanie do niej kolejnych budynków zwiększa bezpieczeństwo, wpływa na redukcję gazów cieplarnianych. Wszystko wygląda doskonale do momentu, w którym nie przyjrzymy się konkretnie realizacji programu, który do roku 2022 ma zrewitalizować prawobrzeżną Warszawę.

Niestety, mieszkańcy budynku przy Tarchomińskiej 12 nadal mogą się cieszyć jedynie z nowych grzejników oraz nowoczesnej kotłowni. Poza tym marzną tak samo jak wcześniej. Instalacja centralnego ogrzewania pojawiła się we wspomnianym bloku na jesieni 2016 roku i do tej pory nie podłączono jej do sieci ciepłowniczej.

Dostawca ciepła – Veolia Energia Warszawa S.A. nie mógł zrealizować założonego planu, bowiem wystąpił problem z własnością gruntu w miejscu, gdzie przebiegać ma sieć ciepłownicza.

Jak udało się nam ustalić w rozmowie z inspektorem sanitarnym z ZGM Praga Północ, doszło już, po ponad roku rozmów, do porozumienia w sprawie planowanych prac i ‘’umowa jest już podpisywana’’. Według zapewnień, sprawa ciepła w mieszkaniach przy Tarchomińskiej 12 ma być rozwiązana w przeciągu miesiąca. Zakładamy, że mieszkańcy ucieszą się z tej wiadomości, tym bardziej, że kolejny miesiąc oczekiwania na ogrzewanie jest niczym przy wielu latach spędzonych przy zimnych kaloryferach.

Joanna Karczmarczyk.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o