Tarchomińska 12 nadal zimna

Na termometrach -10˚C, a w niektórych domach nadal brak centralnego ogrzewania. Ulica Bródnowska 14, Kawęczyńska 20, Tarchomińska 12, Wileńska 25, Ząbkowska 50 to tylko niektóre adresy budynków na Pradze Północ objętych programem ‘’Ciepło sieciowe w budynkach komunalnych’’.

W mieszkaniach likwidowane są stare źródła ciepła, mieszkańcy otrzymują nowe grzejniki. Powstają kotłownie, a całe budynki doposażone zostają w instalacje centralnego ogrzewania i centralnej ciepłej wody. Brzmi to wspaniale, bo rozbudowa sieci miejskiej i podłączanie do niej kolejnych budynków zwiększa bezpieczeństwo, wpływa na redukcję gazów cieplarnianych. Wszystko wygląda doskonale do momentu, w którym nie przyjrzymy się konkretnie realizacji programu, który do roku 2022 ma zrewitalizować prawobrzeżną Warszawę.

Niestety, mieszkańcy budynku przy Tarchomińskiej 12 nadal mogą się cieszyć jedynie z nowych grzejników oraz nowoczesnej kotłowni. Poza tym marzną tak samo jak wcześniej. Instalacja centralnego ogrzewania pojawiła się we wspomnianym bloku na jesieni 2016 roku i do tej pory nie podłączono jej do sieci ciepłowniczej.

Dostawca ciepła – Veolia Energia Warszawa S.A. nie mógł zrealizować założonego planu, bowiem wystąpił problem z własnością gruntu w miejscu, gdzie przebiegać ma sieć ciepłownicza.

Jak udało się nam ustalić w rozmowie z inspektorem sanitarnym z ZGM Praga Północ, doszło już, po ponad roku rozmów, do porozumienia w sprawie planowanych prac i ‘’umowa jest już podpisywana’’. Według zapewnień, sprawa ciepła w mieszkaniach przy Tarchomińskiej 12 ma być rozwiązana w przeciągu miesiąca. Zakładamy, że mieszkańcy ucieszą się z tej wiadomości, tym bardziej, że kolejny miesiąc oczekiwania na ogrzewanie jest niczym przy wielu latach spędzonych przy zimnych kaloryferach.

Joanna Karczmarczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *