Filmowa Praga, czyli gdzie zagrała i jak ją widzą ludzie filmu

Kto z Was pamięta scenę z ‘’Misia’’ Barei, w której węgiel wieziony był ulicą Wileńską? A pamiętacie wybitnego ‘’Pianistę’’ zagranego m.in. na Stalowej, Małej i Zaokopowej? Przypomnijcie sobie chociażby ‘’Poranek kojota’’ z praskim ZOO w tle. W niejednym filmie Praga dała się poznać jako bardzo wdzięczna, plastyczna i cierpliwa aktorka.

Z okazji urodzin Pragi, o których pisaliśmy tu https://praskieklimaty.pl/index.php/2017/01/25/rzuc-bracie-blage-i-chodz-na-prage/, zapraszamy wszystkich miłośników naszej dzielnicy na wykład, w którym Praga zagra pierwsze skrzypce.

Prawobrzeżne dzielnice ‘’zagrały’’ w ponad 100 filmach i serialach. Praga była już przedwojenna, była bezimienna, ale zawsze oddawała wyjątkowy, swoisty charakter. Czy zgadzamy się z ujęciem reżyserów? Czy negujemy proponowany obraz dzielnicy? A może inaczej interpretujemy to, co jest wspólne?

Najważniejsze, ze mamy ochotę poznawać opinię innych, jesteśmy otwarci na dialog. Tym razem do rozmowy zaprasza Karol Bulski – w ramach Praskiej Ferajny przewodnik po Warszawie, dziennikarz, tłumacz, aktor-amator, człowiek który twierdzi, że „robi co może”.

Na wykład zapraszamy 06 Lutego 2017 w poniedziałek o godzinie 19.30 do kawiarni To Się Wytnie mieszczącej się przy ul. Stalowej 46

Na stronie http://www.posul.waw.pl/2017/01/karol-bulski-praga-jako-plener-filmow.html czytamy, że uzupełnieniem wykładu będzie poprowadzony spacer zakończony pokazem fragmentów omawianych filmów w jednym z praskich klubów. Start w sobotę, 11 lutego o godzinie 13:00 sprzed Teatru Powszechnego (ul. Zamoyskiego 20 róg ul. Zielenieckiej). Na całość (spacer i pokaz) trzeba zarezerwować ponad 3,5 godz.

Joanna Karczmarczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *